Predstavitveni video Gasilci PGD Predoslje

Naše članice bodo kmalu nastopile v televizijski oddaji Gasilci, ki bo na sporedu v ponedeljek, 4.maja ob 21h na Planet TV, ko goduje tudi sv. Florijan, zavetnik gasilcev. V oddaji bodo nastopili ... See more

Vesele, zdrave, pirhov in ostalih dobrot polne velikonočne praznike vam želimo iz srca.

2013

December je čas obdarovanja, radosti, praznikov, kuhančkov, zadnjega veselega meseca, preden stopimo v novo leto polni zaobljub in novih dogodivščin. Uporaba pirotehničnih sredstev je v tem času mnogim v zabavo, vendar pri tem ne pozabimo, da pa je takšno početje mnogim neprijetno in jim vzbuja strah, nelagodje in občutek nevarnosti. Zato bi vas radi spomnili, da denar, ki bi ga s petardami v glasnem poku pognali v zrak, raje namenite za druženje s prijatelji, za novoletna darila ali celo v dobrodelne namene.

Komisija za preventivo PGD Predoslje

Pazljivo s pirotehničnimi izdelki!

Predoški gasilci smo se odločili, da v letu 2013 zaradi dotrajanosti strešne kritine in neljubih dogodkov (vetroloma, puščanja vode), zamenjamo staro strešno kritino z novo, da ohranimo notranjost doma in se tako izognemo nepotrebno nastali škodi. Zahvaljujemo se vsem udeleženim v obnovi in pomoči pri menjavi ostrešja.

Nova streha na gasilskem domu

Oglejte si galerijo poteka menjave strehe na gasilskem domu Predoslje.

V soboto, 26. oktobra 2013 smo v okviru aktivnosti meseca požarne varnosti opravili pregled stanja hidrantov (podtalnih in nadtalnih) na območju vasi Predoslje. Kjer je bilo potrebno smo hidrante tudi odkopali, jih očistili ter uredili njihovo okolico za lažji dostop do njih. Vsakega smo tudi odprli ter preverili, če je pritisk zadosten.

Redni letni pregled hidrantov

Včeraj je v osnovni šoli Predoslje potekalo že 16. tekmovanje v kvizu gasilske zveze mestne občine Kranj. Na tekmovanju so sodelovale 3 ekipe pionirjev, 2 ekipi mladincev in ena ekipa pripravnikov. Po svojih najboljših močeh so dosegli dobre rezultate. Za dosežek jim čestitamo!
Pionirji z mentorjem Markom Dolencem

Spodaj si lahko ogledate galerijo slik, avtor slik pa je Jernej Mubi.

V deževnem vremenu ob težkih pogojih so se člani A uvrstili na državno tekmovanje.

V soboto, 12. oktobra 2013, je v Kranju potekalo regijsko tekmovanje za člane in članice ter starejše gasilce in gasilke. Tam so naše ekipe dosegle naslednje rezultate:

Članice A: 4. mesto

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem !

Članom A pa želimo uspešne priprave in čim boljši rezultat na državnem tekmovanju !

Članice A na progi

V soboto, 5. oktobra 2013, se je naše društvo udeležilo regijskega tekmovanja za mladino v Tržiču. Tam so mladinci dosegli 5. mesto, pionirji pa 3. mesto in se s tem uvrstili na državno tekmovanje, ki bo spomladi prihodnje leto.

Čestitke pionirjem in mentorju za uspeh!

Mladi gasilci na regijskem tekmovanju v Tržiču

Vstopili smo v mesec oktober, ki je že tradicionalno mesec požarne varnosti.

Osrednja tema letošnjega meseca je: ZAČETNI POŽAR LAHKO POGASITE SAMI.

Člani PGD Predoslje bomo pripravili številne aktivnosti v mesecu požarne varnosti, kot so dnevi odprtih vrat, prikazne vaje, vaje evakuacije in podobno. Vabljeni!

Začetni požar lahko pogasite sami.