Ponosni na naše gasilke :) Odličen prikaz fizične pripravljenosti ter drugih veščin, ki jih ne premore vsak! Trdo delo in močno prijateljstvo se obrestuje - gasilke to dokazujejo na vsakem ... See more

Punce izkušnje iz oddaje prenesle na ulice Kranja #foto

Skupaj zmoremo več! Vsi smo junaki. 🙂🔥🔥 ... See more

Gorenjske gasilke so se v oddaji Gasilci zabavale, a tudi učile. To znanje so zdaj prenesle tudi svojim domačinom, predvsem pa tako opozorile na oktober – mesec požarne varnosti. Ta petek pa ne ... See more

Ko se združijo izkušnje z mladostno energijo, dobimo recept za uspešnost! V soboto ste lahko v mestnem jedru Kranja opazovali članice in člane pri premagovanju poligona, hkrati pa pridobivali ... See more

Naša člana Anica Vodnik in Luka Oblak sta v nedeljo, 4. oktobra 2020 v Kranju uspešno opravila tečaj za Višjega gasilca.
Čestitke obema 😃👏👍💪

Neuvrščeni

V soboto, 3. 10. 2015, smo se člani našega društva udeležili gasilskega pohoda na Sv. Lovrenc. Pohod je bil poleg druženja namenjen tudi ohranjanju kondicije, saj smo se iz gasilskega doma v Predosljah do cilja odpravili peš. 10 km smo prehodili po poljskih in makadamskih poteh mimo Suhe, Preddvora in Bašlja. Pohoda se je udeležilo 13 prostovoljnih gasilk in gasilcev. Za zaključek smo se v domu pod Lovrencem okrepčali z domačimi dobrotami oskrbnice Anke.

V nedeljo 3. 5. 2015 ob 9.30 je v Župnijski cerkvi Sv. Siksta v Predosljah, Prostovoljno gasilsko društvo Predoslje skupaj z domačim župnikom, gospodom Janezom Jenkom, organiziralo sveto mašo ob godu zavetnika gasilcev Sv. Florjana.

V sprevodu, ki se je pričel ob 9.20 izpred gasilskega doma PGD Predoslje so sodelovali domači gasilci z ročno gasilno brizgalno iz leta 1905 (konjska vprega), predstavnika iz GZ MO Kranj, gasilci iz Britofa, Kokrice, Trstenika, Gorič, Kranj-Primskovega, Suhe in člani folklorne skupine Iskraemeco.

Foto: Gregor Eržen

V četrtek, 5. marca 2015 je bila v dvorani Kulturnega doma v Preddvoru regijska podelitev nagrad in priznanj ob dnevu Civilne zaščite, kjer je naše društvo prejelo priznanje za 110 let aktivnega delovanja.

Več na www.sos112.si/slo/izpostava_clanek.php?IzpostavaID=2&catid=27&id=7459, kjer si lahko ogledate tudi galerijo slik.

CZ Kranj

V petek, 17. oktobra 2014 smo v okviru aktivnosti meseca požarne varnosti opravili pregled stanja hidrantov (podtalnih in nadtalnih) na območju vasi Predoslje. Kjer je bilo potrebno smo hidrante tudi odkopali, jih očistili ter uredili njihovo okolico za lažji dostop do njih. Vsakega smo tudi odprli ter preverili, če je pritisk zadosten.

20141017_142223