Planet TV

Jutri na Planet TV :)

Tokrat se v boj podajata ženski ekipi Prostovoljno gasilsko društvo Predoslje in PGD Leskovec. 🤜🔥🤛

Veliki gasilski izziv spremljajte že v petek ob 20. uri na Planetu!

Dne 12.9.2020 so se naši člani učili črpati vodo iz reke 👍😃👏

Za nami je uspešno izvedena komisijska vaja za ocenjevanje. Hvala vsem za sodelovanje!

Dne 6.9.2020 ob 16.19 je bil v Britofu, občina Kranj, pogrešan moški. Sprožena je bila iskalna akcija v kateri so sodelovali gasilci GARS Kranj, gasilci PGD Britof, PGD Primskovo, PGD Suha, PGD ... See more

Oktober je tradicionalno mesec požarne varnosti. Pod sloganom Delujmo preventivno je letošnja osrednja tema problematika nevarnega plina ogljikovega monoksida, namenjen pa je tudi razpravi o splošni požarni varnosti v gospodinjstvih. Seznam oktobrskih aktivnosti in dogodkov najdete na spletni strani Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje.

Ogljikov monoksid se lahko v stanovanju pojavi tam, kjer se uporablja peči na trdno gorivo, peči na naftne derivate in peči oziroma bojlerje na zemeljski plin. Tvori se pri nepopolnem izgorevanju, je plin brez barve, vonja in okusa, zato ga s človeškimi čutili ne moremo zaznati. Svoje poznavanje opisane tematike lahko nadgradite na spletni strani Gasilske zveze Slovenije. Pod zavihkom PREVENTIVA lahko preverite svoje znanje in najdete nekaj koristnih informacij za ukrepanje v primeru pojava ogljikovega monoksida in požarov.

Komisija za preventivo v PGD Predoslje