4 hours ago
Kdor za požarno varnost poskrbi je v prostem času brez skrbi _oktober mesec požarne varnosti

Oktober - mesec požarne varnosti

Nosilna tematika letošnjega meseca varstva pred požari je namenjena požarni varnosti v prostem času.

Povezava do TV SPOT-a: ... See more

Telop

4 days ago

Naši gasilci se podajo v vsako dogodivščino. Včeraj so v Gornji Radgoni odtekli 14 km dolgo progo posuto z izvirnimi ovirami. Pogum, moč, timski duh in nekaj blata ter vode za povrh, pa je ... See more

4 days ago

Naše bejbe se zahvaljujejo vsem za podporo v preteklih mesecih. Oddaja Gasilci je pokazala, da na koncu šteje tudi mentalna moč, ne samo tista v mišicah. Izkušnja je nepozabna, nova ... See more

6 days ago
Planet TV

Jutri na Planet TV :)

Tokrat se v boj podajata ženski ekipi Prostovoljno gasilsko društvo Predoslje in PGD Leskovec. 🤜🔥🤛

Veliki gasilski izziv spremljajte že v petek ob 20. uri na Planetu!

Oktober je tradicionalno mesec požarne varnosti. Pod sloganom Delujmo preventivno je letošnja osrednja tema problematika nevarnega plina ogljikovega monoksida, namenjen pa je tudi razpravi o splošni požarni varnosti v gospodinjstvih. Seznam oktobrskih aktivnosti in dogodkov najdete na spletni strani Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje.

Ogljikov monoksid se lahko v stanovanju pojavi tam, kjer se uporablja peči na trdno gorivo, peči na naftne derivate in peči oziroma bojlerje na zemeljski plin. Tvori se pri nepopolnem izgorevanju, je plin brez barve, vonja in okusa, zato ga s človeškimi čutili ne moremo zaznati. Svoje poznavanje opisane tematike lahko nadgradite na spletni strani Gasilske zveze Slovenije. Pod zavihkom PREVENTIVA lahko preverite svoje znanje in najdete nekaj koristnih informacij za ukrepanje v primeru pojava ogljikovega monoksida in požarov.

Komisija za preventivo v PGD Predoslje