Ponosni na naše gasilke :) Odličen prikaz fizične pripravljenosti ter drugih veščin, ki jih ne premore vsak! Trdo delo in močno prijateljstvo se obrestuje - gasilke to dokazujejo na vsakem ... See more

Punce izkušnje iz oddaje prenesle na ulice Kranja #foto

Skupaj zmoremo več! Vsi smo junaki. 🙂🔥🔥 ... See more

Gorenjske gasilke so se v oddaji Gasilci zabavale, a tudi učile. To znanje so zdaj prenesle tudi svojim domačinom, predvsem pa tako opozorile na oktober – mesec požarne varnosti. Ta petek pa ne ... See more

Ko se združijo izkušnje z mladostno energijo, dobimo recept za uspešnost! V soboto ste lahko v mestnem jedru Kranja opazovali članice in člane pri premagovanju poligona, hkrati pa pridobivali ... See more

Naša člana Anica Vodnik in Luka Oblak sta v nedeljo, 4. oktobra 2020 v Kranju uspešno opravila tečaj za Višjega gasilca.
Čestitke obema 😃👏👍💪

Oktober je tradicionalno mesec požarne varnosti. Pod sloganom Delujmo preventivno je letošnja osrednja tema problematika nevarnega plina ogljikovega monoksida, namenjen pa je tudi razpravi o splošni požarni varnosti v gospodinjstvih. Seznam oktobrskih aktivnosti in dogodkov najdete na spletni strani Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje.

Ogljikov monoksid se lahko v stanovanju pojavi tam, kjer se uporablja peči na trdno gorivo, peči na naftne derivate in peči oziroma bojlerje na zemeljski plin. Tvori se pri nepopolnem izgorevanju, je plin brez barve, vonja in okusa, zato ga s človeškimi čutili ne moremo zaznati. Svoje poznavanje opisane tematike lahko nadgradite na spletni strani Gasilske zveze Slovenije. Pod zavihkom PREVENTIVA lahko preverite svoje znanje in najdete nekaj koristnih informacij za ukrepanje v primeru pojava ogljikovega monoksida in požarov.

Komisija za preventivo v PGD Predoslje